Yangın Tüpü

Yangın Tüpü her işletmenin kendi tesislerinde sahip olması gereken temel ekipmanıdır. Bir konut veya ticari binaya sahip olsanız da, doğru yangın önleme ekipmanına sahip olmak, yaralanmaların ve önemli tehlikelerin önlenmesi açısından kritik öneme sahiptir. Yangın tüpü satın almadan önce dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.

YANGIN TÜPÜ TÜRLERİ NELERDİR ?

Yangın söndürücüler hakkında bilmeniz gereken ilk şey, sayı ve harf ölçeği dahil olmak üzere kullanılabilecek birkaç derecelendirmenin olmasıdır. Bunlar, yangın söndürücünün etkinliği ile ilgilidir ve her birinin en iyi ne için kullanıldığını belirtir. Küçük ölçekli alanlarda kullanımı için yangın söndürücüler genellikle A, B, C, D veya F ile sınıflandırılır.

SINIF A: A sınıfı yangınlar odun, kağıt, bez, lastik, çöp ve plastik gibi yaygın yanıcı maddeler içerir. Tipik ticari ve ev ortamlarında yaygındırlar, ancak bu tür materyallerin bulunduğu her yerde bulunabilirler. 

SINIF B: Sınıf B yangınları, yanıcı sıvıların gazlarını, solventlerini, yağını, benzini, boyasını, verniklerini, katranlarını ve diğer sentetik veya yağ bazlı ürünleri içerir. B sınıfı yangınlar genellikle hızlı bir şekilde yayılır ve uygun şekilde emniyete alınmadıkça alevler söndükten sonra yeniden kirletilebilir. 

SINIF C: C sınıfı yangınlar, kablolama, kontroller, motorlar, veri işleme panelleri veya cihazlar gibi enerji dolu elektrik ekipmanlarını içerir. Bir kıvılcım, güç dalgalanması veya kısa devre yüzünden oluşabilir ve genellikle ulaşılması ve görülmesi zor olan yerlerde meydana gelir.

SINIF D: Sınıf D yangınları magnezyum ve sodyum gibi yanıcı metalleri içerir. Yanabilir metal yangınları, özel kuru toz ajanları gerektiren benzersiz endüstriyel tehlikelerdir. 

SINIF K: Sınıf K yangınları, ticari mutfaklarda yaygın olarak bulunan yağlar ve yağlar gibi yanıcı pişirme ortamları içerir. Kullanılan yeni pişirme ortamı formülasyonları, ticari gıda hazırlığı oluşturmak için özel olarak, yeniden kirlenme kabiliyetine sahip olan bu aşırı sıcak yangınların söndürülmesi ve bastırılması için uygun olan özel bir ıslak kimyasal söndürme maddesini gerektirmektedir.


KAÇ ADET YANGIN TÜPÜ BULUNDURMALIYIM ?
Binanın büyüklüğüne ve risk durumuna bağlı olarak farklı sayıda yangın söndürücüye ihtiyaç duyabilirsiniz . Sizin için gerekli olan yanın söndürücü sayısını öğrenmek için için yerel bir yangın danışmanına başvurmak en iyisidir. 

YANGIN TÜPÜ NASIL KULLANILIR ?


Modern yangın söndürücüler, PASS veya Pull, Aim, Squeeze ve Sweep olarak bilinen bir yöntemle çalışırlar. Üniteyi sizden uzak tutarak ve kilitleme mekanizmasını serbest bırakmak için emniyet pimini çekerek işleme başlarsınız. Ateşin kaynağına yaklaşık iki metre uzakta olduğunuzdan emin olun. karşı tarafınızdan rüzgar olmadığından emin olduktan sonra, kolu dik tutarken kolu yavaşça ve eşit olarak sıkın. Yangın söndüğünde veya yangın söndürücü boşalana kadar bir süpürme hareketi ile yangın tüpünü kullanın. Genel olarak, yangının tamamen söndüğünden emin olmak için yangın söndürücüyü boşaltmanız en iyisidir. Ünitenizi kullandığında, daha sonraki kazaları önlemek için tekrar doldurulduğundan veya hızlı bir şekilde değiştirildiğinden emin olun.

Kule Yangın, tüm konut veya ticari yangın güvenliği ihtiyaçlarınıza yardımcı olabiliriz. Islak yağmurlama sistemleri veya kuru yağmurlama sistemlerini uygun fiyatlarla kurmak için ekipman ve uzmanlığa sahibiz. Üst düzey müşteri hizmetlerimiz, hızlı yanıt süreleri ve güvenilir destek ve bakım hizmetlerimizle tanınıyoruz. Sprinkler sisteminiz için fiyat teklifi almak için online istek formumuzu doldurun . Daha fazla bilgi almak ve yangın güvenliği gereksinimlerinizi karşılamada nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında bilgi almak için bizi ofisimizi ziyaret edin veya 0212 221 36 56 numaralı telefondan bizi arayın.