Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni

Ürünlerimiz firmamızın kendi imalatıdır, İsteğiniz üzerine keşfe gelen teknik sorumlu muzun almış olduğu ölçüler neticesinde hazırlamış olduğumuz projeyi ve yangın merdiveni fiyatını sizlere sunarız, teklifimizin kabul edilmesi durumunda proje üzerinden atölyede hazırlanması gereken malzemeler atölye de hazırlanır, kalan kısmı merdivenin yapılacağı alandı hazırlanır. Yangın Merdiveni İmalatı sırasında bir miktar gürültü olacaktır, bunu en aza indirmek için bir çok parça kesim ve büküm işleri atölyemizde yapılmaktadır. Yapmış olduğumuz Z tipi yangın merdiveni olsun,  Dairesel Yangın Merdiveni olsun hepsi Mevcut  2009 Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmeliğe uygundur. Yapmış olduğumuz tüm imalatlar da ilgili standardı karşılama garantisi veriyoruz. Olası hatalardan dolayı Şehir itfaiyesinin denetiminden onay almaması durumunda paranızı tamamen iade ediyoruz. Yangın Merdiveni Fiyatı, Yangın Merdiveni Maliyeti Gibi konularda Bizimle site üzerinden yada direk telefondan iletişime geçebilirsiniz. Bunun için Merdivenin konulacağı binanın yüksekliğini söylemeniz yeterlidir. Z tipi Yangın Merdiveni ve Dairesel Yangın Merdiveni ve de Özel tasarım Yangın Merdivenlerinde kullanmış olduğumuz tüm malzemelerin ve işçiliğin 1 yıl firma garantisi vardır.

YANGIN MERDİVENİ ÇEŞİTLERİ

Z TİPİ YANGIN MERDİVENİ


Adını yapılış şeklinden alan, düz kollu, sahanlıklı merdivenlerdir. Basamaklar standart ölçülerde ve hepsi de birbirlerinin aynıdır. Sahanlıklar her iki tarafta ve basamak uzunluklarına eşit ölçüdedir.

300 cm yükseklikte 5-6 basamakta bir genellikle ara sahanlıklar kullanılır. Mevcut Yönetmeliğin istediği tarz merdivenlerdir. Basamak ölçüleri yeni binalarda 100X25 cm dir. Sahanlıklar için ölçü 100x200 cm, mevcut binalarda bu ölçü 70 cm’ye kadar düşebilir.

1,8 metre etrafında yangına karşı dayanımı az olan cam veya açık pencere yada havalandırma kanalı olamaz, kaçış yolu boyunca yangın dayanımı sağlanmalıdır. Yangın Merdiveninin yere indiği nokta mutlaka sokağa kaçış olan bir nokta olması gerekir.

 

DAİRESEL MERDİVEN (BALANSMANLI YUVARLAK KOVA TİPİ MERDİVEN


Dairesel merdiven, kullanıcı sayısı 100 kişiyi aşmayan herhangi bir kattan, ara kattan veya balkonlardan zorunlu çıkış olarak hizmet verebilir.

Mevcut yapılarda dairesel merdivenlerin, yanmaz malzemeden yapılması ve en az 70 cm genişlikte olması gerekir. Dairesel merdivenin genişliği, bir kattaki kullanıcı sayısının 60 kişiden fazla olması hâlinde 80 cm’den az olamaz. 

Dairesel merdivenler, konutlarda 51.50 m’den ve diğer yapılarda 30.50 m’den yüksek olamaz.

Basamağın kova merkezinden 50 cm uzaklıktaki basamak genişliği 25 cm’den az ve basamak yüksekliği 175 mm’den fazla olamaz.

Dış kaçış merdivenlerinin; korozyona karşı korunması, yeterli dayanım ve taşıma kapasitesine sahip olması ve acil durumlarda kullanılabilir olması gerekir.

 (6) Yataklı sağlık hizmeti amaçlı binalarda, huzurevlerinde, anaokulu ve ilköğretim okullarında ve bir kattaki kullanıcı sayısı 50 kişiyi geçen eğlence yerlerinde dairesel merdivene izin verilmez.

 

KATLANABİLİR YANGIN  MERDİVENİ


Katlanabilir yangın merdiveninin bir diğer ismide akrobat merdivendir. Genellikle kaçış yolu üzerinde son noktada bulunur yada tek katlı binalar için tasarlanır. Yapımında demir yada aliminyum kullanılabilir. Katlanabilir olması yangın merdiveninin inmiş olduğu noktada kullanıcıya ortalama 8 m2 lik bir kullanım alanı kazandırır. Binaların cadde tarafına bakan yada kaldırım üzerine denk gelen yangın merdivenlerinde genelde zemine kadar izin verilmez bu durumda 1. Kattan aşağısı için tasarlanabilir. Kullanımı çok kolaydır, 1.kata inen kişinin mekanik olarak gergide bulunan halatı boşa çıkarmasıyla kendiliğinden açılır.

 

ÖZEL TASARIM YANGIN MERDİVENLERİ


Bazen her iki tipte de ihtiyacınıza uymayan yada binanın konumu, kaçış yolunun zorluğu nedeni ile yönetmeliklerin dışına çıkmadan özel çözümler üretilebilir. Bunlar dekoratif amaçlıda olabilir. Bu tarz merdivenler tamamen yer, konum ve özel şartlarla ilgilidir.

Yangın Merdiveni Yönetmeliği Hakkında Kısa Bilgilendirme:

Yangın Yönetmeliğin amacı; kamu kuruluş ve kuruluşları, özel müesseselar ve gerçek kişilerce kullanılan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmenin, tasarımı, yapımı, işletimi, bakımı ve kullanımı safhalarında çıkabilecek yangınların en aza indirilmesini ve herhangi bir şekilde çıkabilecek yangının can ve mal kaybını en aza indirerek söndürülmesini sağlamak üzere, yangın öncesinde ve sırasında alınacak tedbirlerin, organizasyonun, eğitimin ve denetimin usul ve esaslarını belirlemektir.

Karada ve suda, sürekli veya geçici, resmî yada özel, yeraltı yada yerüstü inşaatı ile bu biçim şeylerin ilâve, değişim ve onarımlarını içine alan sabit ve hareketli tesisler bu Yönetmeliğin uygulanması bakımından yapı sayılır ve bu tesisler hakkında bu Yönetmeliğe bakılırsa işlem yapılır.

Projelerde, yasal değişimlerin yanında, yangına karşı güvenlik konusunda bu yangın yönetmeliğinde belirtilen kurallara müsait değil ise yapı ruhsatı verilemez. Yeni tamamlanan yada proje değişikliği ile kullanım amacı değiştirilen binalarda bu yangın yönetmeliğinde öngörülen kurallara göre üretim yapılmadığının tespiti hâlinde, bu noksanlıklar tamamlanınca ya kadar binaya yapı kullanma izin belgesi yada emek verme ruhsatı verilmez.

Spiral Yangın Merdiveni

Okullar, mağazalar, oteller, endüstriyel birimler ve ticari binalar dahil olmak üzere bir dizi binaya monte edilebilir. İster dahili ister harici kullanım için olsun, Spiral Yangın Merdiveni ve sahanlıklarınızın inşasında çelik kullanılır. Basamak, korkuluk ve tırabzan da çelikten imal edilmektedir, ancak bir dizi tasarım arasından seçim yapabilirsiniz. Çeşitli kaplamalar mevcuttur ve bunlar hakkında tasarım zamanında size tavsiyelerde bulunabiliriz. Yangın Merdiveni, saat yönünde veya saat yönünün tersine çalışacak şekilde inşa edilebilir ve ara inişleri içerebilir.

İster dahili ister harici kullanım için olsun, Yangın Merdiveni ve sahanlıklarınızın inşasında çelik kullanılır. Basamak, korkuluk ve tırabzan da çelikten imal edilmektedir, ancak bir dizi tasarım arasından seçim yapabilirsiniz. Çeşitli kaplamalar mevcuttur ve bunlar hakkında tasarım zamanında size tavsiyelerde bulunacağız. Yangın Merdiveni, saat yönünde veya saat yönünün tersine çalışacak şekilde inşa edilebilir ve ara inişleri içerebilir.

Yangın Merdiveni çıkışları kapatılmamalıdır. Yangın çıkış kapılarıda geçici de olsa asla kapatılmamalıdır. Çıkış yolları hiçbir zaman malzemeler, ekipman veya kilitli kapılar tarafından engellenmemeli veya çıkmaz koridorlara sahip olmamalıdır. Acil bir durumda çalışanları korumak için kullanılan tüm ekipmanlar muhafaza edilmeli ve iyi çalışır durumda olmalıdır.

   Yangın Merdiveni Fiyatlarının Belirlenmesi


Güvenilir bir şekilde çıkış yapmak isteyeceğiniz binalarda yangın merdivenleri önem kazanmaktadır. Tüm insanların kısa sürede ve can güvenliğini tehlikeye atmayacak biçimde tahliye olmaları için gerekli olan bu ürünlerin fiyatları belirli faktörlere göre değişmektedir. Fiyat farklılıklarının nedenlerini, yangın merdiveni kullanmanın ayrıcalıklarını ve modellerine göre ürünleri sipariş etmenin kolaylıklarını öğrenmek için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Düşündüğünüz kadar yüksek maliyetlerde olmayan bu ürünlerde yanmaz malzemelerin kalitesine, ne kadar yükseklikte olması gerektiğine ve belirli özelliklerinin bulunmasına göre değişecek olan fiyatlar hakkında bilgileri alabilirsiniz.

Z Tipi Yangın Merdiveni Fiyatlarının Belirlenmesi

Alışveriş merkezlerinde, toplu konutlarda ve yüksek katlı iş merkezlerinde iki ya da dört kollu olarak üretilen 
Z tipi yangın merdiveni fiyatlarına dair merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Binalarda bulundurulması zorunlu olan bu yapıların maliyetlerinden daha çok kalitelerine göre değerlendirilmeleri gerekmektedir. Böylelikle insanların kapalı alanlarda daha rahat ve konforlu bir biçimde yaşamalarına ya da çalışmalarına olanak verilecektir. Bilhassa eski yapılarda dahi kolaylıkla montajı yapılabilen ürünler için belirli bir planlamaya gerek duyulacaktır. 
Kişilerin kaymaz yapıda olmasına özen gösterilen basamaklardan iniş yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için titizlikle üretilmesi gereken yangın merdivenleri hakkında detaylı bilgileri almanız gerekecektir.

Yangın Merdivenlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yangınların kısa sürede girişi ve tüm daireleri sarmasından dolayı nefes almakta güçlük çekebilirsiniz. Pencerenin kenarına kadar gelerek kendisini boşluğa bırakan insanların canlarını kaybetmelerine neden olan faktörlerden birisi de binalarda yangın merdiveni bulunmamasıdır. Bu can pazarında göz gözü görmeyecek kadar yoğun dumandan ve tehlikeli alevlerden kurtulmak isteyen kişilerin hızla kaçış yollarına başvurmaları gerekmektedir. Ancak bu yolların güvenli bir şekilde oluşturulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle yangın merdivenlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği merak konusudur. Sizler de firmalarımızla yapacağınız görüşmelerde plan, proje, tasarım, imalat, keşif, montaj, bakım ve yenileme çalışmaları gibi pek çok konuda aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Risksiz Yangın Merdiveni İmalatı

En dayanıklı ve risksiz yangın merdiveni imalatı için deneyimli ve uzman ekiplerle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Böylelikle tedbirlerinizi hızla ve güvenle almanıza olanak verilecektir. İşinde usta olan çalışanlarımız sayesinde ani şekilde oluşan felaketlerde korkuya ve paniğe kapılmak yerine, kendinizi güvenli çıkış noktalarında bulabilirsiniz. Zamanla yarışacağınız yangın felaketlerinde tehlikesiz alanlara ulaşabilmek için yangın merdivenlerine ulaşmanız yeterli olacaktır. En ufak bir kusuru dahi bulamayacağınız TSE standartlarına uygun olarak ve garantili biçimde üretilen ürünler sayesinde kuruntulu biçimde yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Her dakikanızı risksiz, evham yapmadan ve kaliteli biçimde yaşayabilmek için ev, iş yeri veya bulunduğunuz kapalı ortamlarda yangın merdivenlerinin bulunmasına özen göstermelisiniz. Doğru adresler aracılığıyla sahip olacağınız ürünlerin hayatınızı kurtaracak özelliklere sahip olacağını vurgulamaktayız.

Hızlı ve Güvenli Tahliye İçin Yangın Merdiveni

En doğru tercihleri yapabilmek için pek çok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ürünlerin binalarınızla uyumlu ölçülerde olması açısından sunulacak keşif hizmetlerini ücretsiz olarak gerçekleştiren firmalarımız sayesinde daha hızlı ve güvenli tahliye olabilirsiniz. Bilinçli bir şekilde hareket etmenizi sağlamak amacıyla harekete geçecek olan adreslerimiz sayesinde pişmanlık yaşamayacaksınız. Yapacağınız ödemelerin her bir kuruşunu hakkıyla kazanmakta olan ustalarımızın güvenilir, ekonomik ve kaliteli işçiliğinden faydalanabileceksiniz. Aradığınızdan daha fazlasını bulabilmek için telefonlarınıza sarılarak bizlere ulaşabilirsiniz. Böylece sevdiklerinizin de risksiz, güvenli ve dayanıklı yangın merdivenleri ile tedbirli olmalarını sağlayabilirsiniz. Hem kendi can güvenliğiniz, hem de sevdiklerinizin hayatı söz konusu olduğunda geri planda bırakacağınız fiyatlardan daha önemlisi malzemeler ve kalite olacaktır.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Bu ürünleri temin ederken küçük bir hata dahi geri dönüşü imkansız olan sonuçları doğurabilir. Bu nedenle kaliteli malzemelerden üretilen, yanmayan ve kaydırmaz yapıda olan yangın merdiveni fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Yapacağınız araştırmalar neticesinde kalitesi ve kullanımı açısından en uygun ürünleri bulabileceğiniz adreslerimize başvurabilirsiniz. Modellerimizi ve işçiliğimizi yakından takip etmek için web sitelerimizde yaptığımız paylaşımlardan faydalanabilirsiniz. Böylelikle yangın merdiveni fiyatlarında etkili olan faktörlere dair daha net bilgileri elde etmiş olacaksınız.

Binalarınızın iç veya dış alanlarında yer verilen yangın merdivenleri sayesinde pek çok felaketten kurtulmayı başarabilirsiniz. Yangın, deprem gibi başlıca afetlerden kurtulmak ve tehlikelerin önüne geçebilmek için hızla hareket etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle de insanların hayatını kurtarmada önemli rolü üstlenen yangın merdivenleri ve firmaları hakkında doğru bilgilere ulaşmanız gerekmektedir. Yangınları söndürmek için devreye girecek olan ekiplerin ve araçların ulaşması için gereken zaman diliminde hızla tahliye olabileceğiniz bu ürünler ile maddi ve manevi zararlardan kurtulabilirsiniz. Konutlarınızda yer verilecek olan modellerimizin bakım, onarım ve yenileme çalışmalarından faydalanmak istediğinizde bizleri arayabilirsiniz. En avantajlı ve ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanabileceğiniz adreslerimiz ile yaşam kalitenizi düşürmek zorunda kalmayacaksınız. Geç kalmadan sahip olacağınız ürünlerimiz ile daha sağlıklı bir biçimde nefes alabileceksiniz.

Yangın merdivenleri, yüksek yapılarda yangın başta olmak üzere çeşitli olumsuzluklarda acil çıkış yolu olarak kullanılmak maksadıyla yapılmaktadır. Yangın merdivenleri genellikle binanın dışı cephesine monte edilerek, özel şekilde tasarlanmakta. Sadece yangın anında değil, deprem gibi doğal afet olaylarında ya da güvenlik nedeniyle oluşabilecek özel durumlarda da can ve mal güvenliği adına gerekli yararı sağlıyorlar.

Yangından Korunma Yönetmeliği kapsamında bazı kriterlere uygun inşa edilen ve genel kullanım niteliği belli olan binalar için yangın merdiveni yapılması zorunlu tutuluyor. Yangın esnasında hem bina da yaşayan sakinlerin can güvenliği için hem de binaya yangın söndürmek ve kurtarma çalışmaları yapmak maksadıyla girecek görevliler için yangın merdivenlerinin standartlara uygun, kaliteli ve güvenilir olarak yapılmasını elzem bir durum olarak karşımıza çıkmakta.

Günümüzde belediyeler ve bakanlık yönetmelikleri ile zorunlu hale gelen yangın merdiveni  hayati önem taşımaktadır. Yangın gibi doğal afetlerde İnsanların güvenle tahliyesinde  can güvenliğinin sağlanmasında önemli bir rolü bulunmaktadır. Mühendisler Yangın merdiveni imalatı konusunda projelerinin yönetmeliğe bire bir uygun şekilde hareket etmektedir. Her hangi bir hata veya olumsuz durumun oluşmasını önlemek için gerekli olan müdahaleleri yaparak sorunların  giderilmesi için büyük bir öz veri ile çalışmaktadır.  Bu bağlamda yangın merdivenleri  projeleri ile ilgili  risk ve hata payını minimum seviyelere indirilmesini sağlayan  mühendisler bu işin kompetanı durumundadır. Çünkü yangın merdiveni ile ilgili projelerde her hangi bir hata  yada eksiklik olması gibi bir durumda binalara ruhsat verilmektedir.  

Sizde Yangın merdivenleri gibi  hayati önem taşıyan bu önemli gereksinimin farkında olarak binalarınız için  en iyi ve güvenli şekilde tasarlamış  olan yangın merdivenlerini seçmelisiniz. Bulunduğu alanın büyüklüğü ve kişi sayısına göre  yangın merdiveni fiyatları değişim gösterdiğinden  bu konuda standart bir fiyat uygulanmaktadır. Sizde  bu kadar hayati bir önem taşıyan Yangın merdivenleri konusunda  hizmet veren firmalar hakkında ufak bir araştırma yapabilirsiniz. Bu sayede sizin güvenliğiniz için geliştirilmiş olan  yangın merdivenleri konusunda en iyi hizmeti veren Kule Yangın ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.