İtfaiye Aracı Kiralama

Firmamız Türkiye genelinde, şantiyelerde, özel kurum ve kuruluşlara, tehlikeli madde taşıyıcılığında, büyük organizasyonlarda, film setlerinde ve yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı madde tehlikesi olan her yerde özel itfaiye hizmeti vermektedir.

Son yıllarda tadilat yapılan tarihi binalarda, büyük organizasyonlarda yangın olayı son derece artmıştır. Toplanma amacı ile yapılan kapalı açık alanı çok fazla olan büyük yapılarda olası bir yangında can kaybı ve maddi zararın çok fazla olacağını düşünen firmamız bu konulardada sizlere hizmet vermektedir.




ARAÇLAR VE ÖZELLİKLERİ

4X4 İlk Müdahale Aracı;


300 lt su kapasitesi ve 160 bar atma basıncı, kendinden dizel pompası ile her türlü Hava ve arazi şartlarında kısa sürede olay yerine varabilme ve kısa sürede müdahale imkanı sağlar, üzerinde bulunan köpük tankı ile lans’tan kumandalı hiç bir işlem yapmadan direk köpük işleyebilme özelliği ve yüksek basınçla etkili sonuç alınır. Aracın önünde bulunan çıkrık ile araç kurtarma çekme işlemleri yapılabilir. Mevcut sistemi en yeni yangın söndürme sistemi olan rotfire sistemidir.

Çok maksatlı ilk müdahale aracı


Mercedes Atego, özel yapım kasa, dakikada 2000 litre su işleyebilme özelliği, alçak ve yüksek basınç pompalar, 3 adet 85 mm hortum çıkışlı 1 adet 50 m. Acil müdahale (nepiro) hortumu ve lansı 4 ton su kapasitesi, 200 litre köpük kapasitesi, 3 adet yedek 85 mm hortum, 6 adet elle taşınabilir 6 kg KKT, 100 lt sabit KKT, motor deviri ile orantılı pompa basıncı, jeneratör, 1+1 personel kapasitesi ile her türlü başlangıç aşamasındaki yangınlara müdahale edebilme yeteneği vardır.

22 metre merdiven aracı


2000 lt su kapasitesi, 100 Litre köpük, 50 kg sabit KKT, Üzerinde bulunan alçak ve  

Yüksek basınç pompası ile 10 bar alçak basınçta, 40 bar yüksek basınçta 2200 m3 su işleyebilme, 70 derece açı ile 260 derece dönebilme, zaviye ayarlı sepet, 2 adet 85mm hortum çıkışı, 6 adet taşınabilir KKT, 2 adet taşınabilir 6 kg Bioversal yangın söndürücü, 70 derece açı ile max. 220 kg taşıma kapasitesi

KİRALIK İTFAİYE ARAÇ TECHİZAT VE ELBİSELERİ

İTFAİYE ARACI KİRALAMA İLE İLGİLİ TEKNİK DETAYLAR

Araçlarımız; saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanabilir.

Normal kiralama şekli personel ile birliktedir ama şartname konusunda karşılıklı anlaşılırsa personelsiz olarak ta kiraya verilebilmektedir.

Uzun yolda tehlikeli madde taşıyıcılığı ve gemi taşıyıcılığı şeklinde kiralanan araçlar 24 saat esasına göre değerlendirilmektedir.

Şehir dışında 24 saat esasına göre sabit noktalarda kiralamalarda çalışma ve dinlenme ofisi ve alt yapısı kiralayan firmaya aittir.

Saatlik ve günlük kiralamalarda en az 1 hafta, uzun vade kiralamalarda en az 15 gün önceden belirtilmesi gerekmektedir.

Araçlarımız itfaiye arazöz sınıfında olması ve çalışan personelin yangın güvenlik personeli olması nedeni ile olası yangınlarda sadece yasal sınırlar dahilinde müdahale yapılabilmektedir.

Her türlü resmi kayıt adli evrak ve yazışmalarda şehir itfaiyesinden rapor alınması gerekmektedir.

Araçlarımızın müdahale, görev ve yetkileri özel itfaiye kapsamı sınırlarındadır.

Firmamız; İtfaiye arabası kiralamaitfaiye aracı kiralamaitfaiye kiralamaitfaiyeci kiralamaitfaiye elbisesi kiralama, itfaiye malzemesi kiralama konularında Türkiyede tek firmadır.