Yangın Kapısı

Firmamız İstanbul ve Kayseri ' de  bulunan imalathanesinde TSE 1634-1 standartlarına uygun istenen ölçü ve renklerde yangın kapısı imalatı yapmaktadır. İmalatlarımız sipariş yöntemiyle yapılmakta olup stoktan kapı satışımız bulunmamaktadır.

Kapılarımızda aksesuar olarak standart panik bar, duman sızdırmaz fitil ve yaylı menteşe kullanılmakta olup müşterilerimizin siparişine göre kilitli kol, ve istenen renk uygulanmaktadır.

İşletmemiz kendi atölyesinde imalat yapan bir yangın kapısı imalatı firmasıdır. bizlere ulaşarak yangın kapısı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz, Sizlerin vereceği yangın kapısı ölçülerinde sertifikalı yangın kapısı imalatı yaparak ucuz yangın kapısı elde edebilirsiniz.

BASİTÇE SÖYLEMEK GEREKİRSE, YANGIN KAPILARI HAYAT KURTARIR.

Yangın kapıları mümkün olduğunca uzun sürecek ve yoğun aleve maruz kalacak şekilde yangınlar için test edilirler. Yangın kapıları birkaç hayati güvenlik özelliğine sahiptir ve yaşam ile ölüm arasındaki fark olabilir.

Ticari veya ev dışı bir mülke sahipseniz, kapıların belirli ısılara dayanabileceğinden emin olmak için takip edilmesi gereken katı düzenlemeler ve talimatlar vardır. Yangın kapıları özel mülkler için büyük avantajlara da sahip olabilirler.

Bir kapıyı seçerken farklı özelliklerin ne anlama geldiğini bilmek önemlidir . Kapıyı seçerken ısı dayanım dereceleri de çok önemlidir. Bir kapının kaç dakika dayanabildiğini gösterir, örneğin bir 30,60,90 ve 120 dakika dayanacak şekilde test edilmiştir. Kodların en yaygın olanı 90 derece olandır.

Yangınlar sırasında meydana gelen ölümlerin yaklaşık% 90 ’ı  alevlerle doğrudan temastan değil duman solunmasından kaynaklanmaktadır. 

Kapının kenarları, sıcaklıklar 200 ° C' nin üzerine çıkınca kapak ile çerçeve arasındaki boşlukları kapatmak için genleşmek üzere tasarlanan şişirici conta olacaktır .

Yangın kapısı yangın anında güvenliği sağlamak amacıyla üretilmektedir. Türkiye' de yangın kapısı standartlarını resmi olarak Türk Standartları Enstitüsü (TSE) belirlemektedir.  Yangına dayanıklı yangın kapıları ile ilgili firmalar, yangın dayanım özellikli kapılarını TSE onayından geçirmek için test yapılacak kapılarını TSE ' nin test laboratuvarına getirerek testi gerçekleştirirler. 

TSE yangın kapısı içerisindeki kullanılacak yangını geciktirici maddelerin ne olduğuna karışmaz. Sadece içinde kullanılan malzemeleri not alır ve bu şekilde teste tabi tutar. Test sonucunda eğer kapı istenilen sürede dayanıklılık ve bütünlük sağlarsa test onay raporu verilir ve yangın danayım sertifikası firmaya verilir. 

Yangın kapısı üreten firmalar TSE belgelerinde geçen özelliklerde yangın kapısı üretmeye mecburdur. Aksi takdirde belgeleri iptal edilir.

Yangın yönetmeliğinde de bahsedildiği gibi, yangına danaıklı kapılar 30 dk, 60 dk, 90 dk 120 dk gibi sürelerde yangın dayanımı sağlaması gerekmektedir.

Yangın Kapısı İçerisinde genellikle;

-Taşyünü

-Alçıpan

-Seramik yünü

kullanılmaktadır. Yangın kapısında kullanılan malzemeler, kapıların sac kalınlığı, kullanılan duman sızdırmaz fitil, ve yaylı menteşenin kalitesi yangın kapısının dayanımı konusunda en önemli ürünlerdir.